Jiří Češka Nástrojárna Příbram logo

O nás

Nejenom historie naší rodinné firmy

Na počátku své činnosti se firma zabývala základními operacemi a montáží forem, ostatní speciální operace jako např. elektroerozivní obrábění, 3D frézování zabezpečovala formou kooperací. Vzhledem k trvalým problémům s plněním termínů ze strany kooperujících firem vyplynula potřeba zabezpečit tyto činnosti vlastními prostředky. Z tohoto důvodu byly postupně pořizovány: elektroerozivní hloubička, CNC frézka, CNC hloubička, CNC řezačka a elektroerozivní vrtací stroj startovacích otvorů. Pořízením těchto strojů se stala firma soběstačnou. Posledním přírůstkem je kvalitní německé pětiosé frézovací centrum Hermle. V současné době kooperuje pouze v oblasti tepelného zpracování.

Historie naší firmy

1992

V roce 1992 pan Jiří Češka pořizuje několik strojů konvenční obrábění a začíná se svou ženou a jedním zaměstnancem podnikat v prostorách rodinného domu. Soustředí se zejména na výrobu forem, střižných a lisovacích nástrojů. To vše zatím jen s využitím frézky, souřadnicové vyvrtávačky, hrotového soustruhu a brusek na kulato a na plocho.

1993

O rok později začínáme s elektroerozivním obráběním. Díky pořízení hloubičky Strathclyde dokážeme obrábět i tvrdé díly po kalení.

1996

V roce 1996 se naše strojní vybavení opět rozšiřuje, tentokrát o konzolovou CNC frézku FGS 40. S frézkou přichází i nová posila týmu.

1998

Před přechodem do nového milénia neztrácíme krok s technologickým vývojem a pořizujeme první opravdový počítač PENTIUM 100 s neuvěřitelnými 8 MB RAM a 1GB hard diskem :-).

1999

Modernizace se nevyhnula ani naší hloubičce. Nová orbitální hlava umožňuje například jiskření závitů.

2000

Další stroj na sebe nenechal dlouho čekat, pořizujeme druhou elektroerozivní hloubičku Erotech Basic.

2001

Na přelomu tisíciletí rozšiřujeme možnosti elektroerozivního obrábění o drátové řezání díky HITACHI 4 Q a vrtačku startovacích otvorů. Po osmi letech podnikání je již množství pracovníků dvounásobné.

2004

Po více než deseti letech kvalitní výroby a spokojenosti zákazníků zavádíme certifikovaný systém managementu jakosti dle ISO 9001:2000

2006

V nástrojárně přibývají tři vysoce výkonné a přesné moderní stroje. Již třetí elektroerozivní hloubička EXERON J 313 MF, druhá drátová řezačka FANUC Alpha 1-iC Robocut a zejména vysokootáčkové frézovací centrum EXERON DIGMA HSC nejen pro výrobu grafitových elektrod.

Náš tým se opět rozrostl.

2013

V roce 2013 se nabídka našich služeb rozrůstá o laserové navařování, které využíváme k opravám a úpravám nástrojů a forem.

2015

Další nákup strojů proběhl na konci roku 2015. Jedná se o pořízení CNC soustružnického centra MAZAK a obměnu brusky na plocho modelem CHEVALIER FSG.

2018

Do pracovního procesu se zapojuje syn a dcera. Do rodinné firmy tak dospěla druhá generace. S mladou krví se dostáváme za hranice obrábění. Díky pořízení CAD software Solidworks začínáme s vlastní konstrukční činností.

2021

Modernizujeme strojový park výměnou Hitachi za druhý FANUC Alpha 1-iE Robocut

2024

Po několika letech jsme si splnili sen pořízením pětiosého frézovacího centra Hermle C 400 U.

Nástrojárna Příbram © 2024 všechna práva vyhrazena

Přejít nahoru